Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Tolga Çandar

No Rating

Tolga Çandar Menajeri Telefonu 05412323050-05415727448-02123432355

Tolga Çandar Biyografi.

Tolga Çandar 1959 yılında Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Milas’ta tamamladıktan sonra Ankara’ya, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne gitti. 

Tolga Çandar Menajer Telefonu, ODTÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü’nde öğrenim gören Çandar tiyatro çalışmaları için ODTÜ Oyuncularına, halk müziği çalışmaları için de Türk Halk Bilimleri Topluluğu’na devam etti. Üniversitenin üçüncü sınıfında iken, üç arkadaşı ile birlikte kurdukları Çağdaş Türkü topluluğu adı altında ilk albümleri olan Bekle Beni’yi yaptılar. Bu albüm aynı zamanda Tolga Çandar’ın profesyonel müzik yaşamına adım atmasına zemin hazırlar. 

Tolga Çandar Menajeri Kim?, Bekle Beni albümünde olduğu gibi, yine Eftal Küçük ve Tolga Çandar bestelerinden oluşan “Delikanlıya” adlı bir albüm daha yapan topluluk, dağılır. Bunun üzerine Çandar müzik yolculuğuna yalnız devam eder.  Bir yandan beste çalışmalarına devam eden Çandar diğer yandan da “Türküleri Ege’nin” adlı bir albüm hazırlar. Bu albümün gördüğü yoğun ilgi, Tolga Çandar’ın müzik yolculuğunda izleyeceği yolu da belirlemiş olur. 

Müzik çalışmalarının yanı sıra çeşitli dergilerde yazılar da yazan Çandar Felsefe, sosyoloji, siyaset bilimi konularına ilgi duymaktadır.  Çandar’ın en büyük tutkularından birisi de havacılıktır. 1977 yılında ODTÜ dokuz ay sürecek olan boykot sürecine girince, okulun geleceği konusundaki belirsizlik ortamında Çandar Hava Harp Okulu sınavlarına girer. 

Tolga Çandar Yetkili Menajeri, Sınavları başarıyla tamamlar ve İzmir Cumaovası meydanında (bugünkü Adnan Menderes havaalanı) T-41 uçağı ile eğitim uçuşlarına katılır, ancak uçuşları tamamlamadan, sekizinci sorti sonunda kamptan ayrılır ve ODTÜ’ye geri döner, ancak içindeki uçma isteği hiçbir zaman yok olmaz. 

Çağdaş Türkü topluluğu ile yaptıkları “Bekle Beni” ve “Delikanlıya” adlı albümlerden sonra Çandar sırasıyla “Türküleri Ege’nin”, “Harman”, “Türküden Şarkıya”, “Sen Türkülerdesin”, “Kar Yangını”, “Türküleri Ege’nin 2”, “Sular Gibi”, “’Türküleri Ege’nin 3” ve soprano Seza Kırgız ile birlikte seslendirdikleri “Aşikar” adlı albümlere imza attı. 

Belgesel film müzikleri ve tiyatro müzikleri de yapan Çandar evlidir ve Karya adında bir oğlu vardır. Halk türkülerini söylemesinin yanı sıra, birçok beste çalışmaları da vardır. 2011 Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden XXIV. Dönem Muğla milletvekili seçilmiştir. 

Tolga Çandar Menajerlik

Not : Firmamız Sanatçı Tolga Çandar ile sadece konser organizasyonlarında booking olarak çalışmakta olup, konser organizasyonları haricinde hiçbir şekilde sanatçı ile bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, şarkı sözü, yardım vs. gibi konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Ensey Ajans Organizasyon & Menajerlik Hiz..

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 51 

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0545 572 74 48

Adres : Akat Mah. Selçuklar Sok. Yapı Kredi Blokları No :6/1  Etiler

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail :

  • info@enseyajans.com 

  • enseyajans@gmail.com

  • ajansensey@gmail.com

Web Adres :

Etiketler