Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Pera

Pera Grubu Konser Organizasyon Sahne Bütçesi, Fiyatı Etkinlik Menajeri Telefonu 05412323050-05415727448-02123432355

Pera Grubu Biyografi.
Pera 2008 yılının ortalarında Gökhan MANDIR ve Hakan ÜNALAN, o yıllarda beraber çaldıkları grubun dağılmasıyla birlikte yola iki kişi olarak devam etmek zorunda kalırlar. Yeni bir grup kurma çabasında olan ikilinin ilk gündem maddesi yeni gruplarına koyacakları isimdir. O dönemde grup isimleri bir şekilde yaptıkları müziğin tarzını veya içeriğini anlatmakta iken, onlar bulacakları ismin kendilerini kısıtlamaması konusunda hem fikirdir. İsmin nötr olması gerektiği konusunda konuşan ve araştırmalara başlayan ikili, kazara açılan bir reklam sayfasında”PERA” ismine rastlarlar.
Pera Menajer Telefonu, O an Gökhan ve Hakan’ın aynı anda “evet bu!” dedikleri “PERA” ismi o andan itibaren tartışmasız grubun adı olmuştur. Beyoğlu’nun eski adı olan ve ötekinin yaşadığı yer anlamına da gelen “Pera” ismini seçmeleri, Ankara’lı bir grup olmasına rağmen İstanbul ile özdeşleşmiş bir ismi neden seçtikleri konusunda eleştiri almıştır. Fakat, grup her zaman “isimlerin kişilere değil, kişilerin isimlere anlam katabileceği” fikrini benimsemiştir. Müziğinde alternatif rock, soft rock ve nu-metal yapısı barındıran grup, şarkı sözlerinde de bu türlerin taşıdığı genel tavrı koruyarak oluşturduğu besteleri kaydetme kararı almıştır.
Pera Menajeri Kim?, Pera Bu süre zarfında bir çok müzisyenle çalışan PERA, 2010 yılında başladıkları kayıtlar sırasında aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü üstlenen, Crossfire’dan Kaya SEVİNÇ’in de gruba dahil olmasıyla birlikte bu albümün kayıtlarını 2011 yılı içerisinde tamamlamıştır. İlk albümlerine, herkesin içten içe daha güzel bir dünya arayışı içinde olduğunu düşünerek “Bir Başka Dünya” ismini veren grubun bu sözü aynı zamanda albümde yer alan “Sonbahar” adlı şarkıda da geçmektedir. Bir yandan da Türkiye’nin çeşitli illerinde ve üniversite festivallerinde sahne alan PERA, 12+1 şarkının yer aldığı “Bir Başka Dünya” isimli albümünü tamamen kendi imkanları ile 27.04.2012 tarihinde müzik severlerle buluşturmuştur. Albüme çekilen ilk klip Janset’in de oyunculuğu ile destek verdiği, Gülnur Gökçe ile düet yaptıkları “Sensiz Olmaz” şarkısına gelmiştir. İlk bir kaç ay sessiz geçerken, grup umudunu ve azmini zorlayan durumlar karşısında pes etmemiş, zor da olsa yola devam etmiştir.
Pera Yetkili Menajerlik Telefonu, Pera Bu zorlu yolda ilerlerken, grup yeni albüm çıkartmasına rağmen sesini duyurmakta zorlanıyor ve neredeyse tekele dönmüş piyasanın içerisinde kendine yer bulamıyordu. Tam bu dönemde Gökhan Mandır’a gelen bir telefon grubun kariyerinde tam bir kırılma noktası olacaktı. Telefonun ucunda ki bayan, “Sensiz Olmaz” isimli şarkılarının Kuzey&Güney adlı dönemin fenomen dizisinde yer alacağından bahsediyordu. Kıvanç Tatlıtuğ’un neredeyse tüm şarkı boyunca dizinin en önemli anına doğru adım attığı bu sahne o zamana kadar neredeyse 5000 izlenmesi olan klibi bir gecede 150.000 kişi tarafından izlenir ve dinlenir kılacaktı. Dizinin yönetmeni Hilal Saral’ın Pera üzerindeki etkisi ve emeği asla tartışılamaz hale gelmişti. Sonrasında bu güzel buluşma grubun asla hayal bile edemeyeği bir isimle düet yapacakları bir çalışmanın kapısını açacaktı. Bu büyük isim tabi ki de Toygar IŞIKLI’dan başkası değildi.
Pera Grubu Menajerinin Telefonu, Pera İlk albümle birlikte PERA, Kuzey Güney dizisinden sonra 2 Yaka Bir İsmail, 20 Dakika, Babam Sınıfta Kaldı ve Medcezir gibi dizilerde şarkılarıyla yer almıştır. Aynı zamanda grup Medcezir adlı dizinin 8.bölümünde konuk sanatçılar olarak yer almış ve iki farklı şarkı ile sevenleri ile tekrar buluşma fırsatı yakalamıştır. 10 Aralık 2013 tarihinde “Giz” isimli ikinci stüdyo albümlerini Dokuzsekiz Müzik Yapım etiketiyle piyasaya çıkartan PERA, aralarında Toygar Işıklı ile yaptıkları “Unut” adlı düet çalışmasının da yer aldığı 14 yeni şarkıyı dinleyicilerle buluşturmuştur. Albümün bütün görsel çalışmaları ünlü illüstratör Ertaç Altınöz tarafından gerçekleştirilmiş ve sanatçı 3 ay geceli gündüzlü bu titiz çalışmayı PERA ve dinleyenlerine hediye etmiştir. 
Pera Grubunun Menajerine Nasıl Ulaşırım?, Grubun birçok görselinde de emeği olan Ertaç Altınöz, görsel danışmanlık konusunda da gruptan hiçbir fikrini esirgememiş PERA için yegane önem taşıyan bir isim olmuştur. Grup 2. albümleri “GİZ” ile kendilerinin dahi beklemediği bir çok başarıya imza atacaktır. Albümün ismi olan “GİZ” aynı zamanda albümün kapanış şarkısının da ismiydi. Toplamda 100 milyonun üzerinde dinlenme, araştırma verilerine göre sosyal ağlarda Türkiye’de en fazla dinlenen müzik grubu, 3 kez Twitter’da TT, Shazam’da tam 10 ay ilk 100’de, itunes Türkiye tam 17 hafta ilk 50 de kalma rekoru kırdı. Spotify verilerine göre ise Rock Müzik ve tüm tarzlar içerisinde en çok dinlenen ilk 10 sanatçı/grup içerisinde yer alıyordu.
Pera Grubu Yetkili Menajerlik Telefonu, Albümün ilk klibi olan ve Hilal Saral tarafından çekilen “Sensiz Ben” 25 milyon izlenme ile grubun dinleyici kitlesinin de arttığının bir göstergesi olurken bu süre içerisinde bu şarkı, bir şarkı ile farklı dizilerde en çok çalınan grup ünvanının da sahibi olmuş oldu.  Kuzey&Güney, Güneşi Beklerken, Kaçak Gelinler, İnadına Aşk, Diğer Yarım ve Günahkar dizilerinde birden fazla kez yer aldı. Bu sayede daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulan grup, birçok şehirde 100’ün üzerinde konser vererek 3. albümleri “En Güzel Mevsimim” kayıtlarına başlamak içinde harekete geçmişti. Grubun bu süre zarfında ailelerinin yanı sıra Prodüktörleri Ahmet ÇELENK ve Rüzgar Müzik Stüdyolarının sahibi, Ayna grubu solisti Erhan GÜLERYÜZ’ün çok büyük destekleri oldu. Bu destekler ve inanç sayesinde grup kendileri için daha olgunlaştıklarını düşündükleri 3. stüdyo albümleri “En Güzel Mevsimim”i tamalayarak 29 Ocak 2016 tarihinde Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile albümü yayınladılar. İlk single “Biri Vardı” albümden 3 ay önce Levent ÖZTÜRK yönetmenliğinde çekildi. 

Pera Yetkili Menajerlik İletişim

Pera Menajerlik

Pera Menajeri

Pera Grubu Menajeri İletişim Telefonu

Pera Grubu Konser Festival Bütçesi

Grup Pera Menajerlik

Not : Firmamız Pera Grubu ile sadece konser organizasyonlarında booking olarak çalışmakta olup, konser organizasyonları haricinde hiçbir şekilde sanatçı ile bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, şarkı sözü, yardım vs. gibi konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Ensey Ajans Organizasyon & Menajerlik Hiz..

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 50 

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Selçuklar Sok. Yapı Kredi Blokları No :6/1  Etiler

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail :

  • info@enseyajans.com 
  • enseyajans@gmail.com
  • ajansensey@gmail.com

Web Adres :

  • www.enseyajans.com

  • www.enseyorganizasyon.com
  • www.sanatciiletisim.com

  • www.sanatcimenejerlik.com

  • www.guncelsanatcifiyatlistesi.com

  • www.sanatcifiyatlistesi.net

  • www.sanatcifiyati.net
TIKLA ARA - 05412323050