Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Kargo Grubu

Kargo Grubu Konser Organizasyon Sahne Bütçesi, Fiyatı Etkinlik Menajeri Telefonu 05412323050-05415727448-02123432355

Kargo Grubu Biyografi.
Kuruluş

Kargo Grubu Menajeri Telefonui Kargo grubu ilk kurulduğunda içinde Selim Öztürk (gitar) ve Mehmet Şenol Şişli (bas gitar) bulunduğu ve solisti Deniz Aytekin olan 5 kişilik bir gruptu. Grup 1993 yılında Sil Baştan albümünü yayınladı ancak pop müziğin yükselişte olması yüzünden büyük satış rakamlarına ulaşamadılar.

İlk albümler

Kargo Grubu Menajer Telefonu, Kargo Grubu 1996 yılında Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli hariç grubun diğer üyelerinin ayrılmasıyla beraber gruba Serkan Çeliköz, Koray Candemir ve Burak Karataş eklendi. Yeni kadroyla ilk albüm Yarına Ne Kaldı? 1996 yılında çıktı. Başta “Yüzleşme” olmak üzere “Son Defa” ve “Adımı Çağır” şarkılarının başarılı olduğu albüm içinde bulunan deneysel çalışmalarla da Türkçe rock müziğin piyasada yerini almasında büyük bir rol oynadı.1997’de grubun ikinci albümü Sevmek Zor yayınlandı. Albüm ilk klip parçası “Şairin Elinde” ile büyük kitlelere ulaştı. Şarkı farklı sözleri ve klibiyle ilgi çekmekteydi. Şarkıyı “Sen Her Zaman” ikinci klip parçası olarak takip etti.

Müzikal zirve

Kargo Grubu yetkili menajeri kim?, Albüm iyi satışlar yakalamasına karşı grubun organizasyonlarında plak şirketleri yüzünden birçok sorun yaşanıyordu. Bu da Kargo üyelerini rahatsız ediyordu. Grup dördüncü albümleri için stüdyoya girerken bu sorunlarla uğraşıyorlardı. 1998’de sözlerin hepsinin Mehmet Şenol Şişli’ye ait olduğu Yalnızlık Mevsimi albümü yayınlandı. Bu çalışma bir konsept albümdü. Grup, plak şirketlerine karşı duruşunu Türkiye’de ender görülen bir şekilde albüm kapağına grup resmini koymayarak göstermişti.

Kargo Grubu Menajerlik İletişim Telefonu, İlk klip “Arabic Fahişe” adlı şarkıya çekildi ancak adı dolayısıyla TRT tarafından yasaklandı. İkinci klip ise plak şirketi yüzünden bir türlü gerçekleştirilemiyordu . Bu yüzden grup plak şirketini değiştirdi ve ikinci klibi Şebnem Ferah’ın vokal yaptığı “Kalamış Parkı” şarkısına çekti. Kargo’nun ilk slow klibi olan şarkıdan sonra üçüncü klip “Boğaziçi” şarkısına geldi. rubun söz yazarı Mehmet Şenol Şişli’nin 1999’da askerde olması nedeniyle grup çalışmalara bir süre onsuz devam etti ve 2000’de Sen Bir Meleksin albümünü çıkardı. Bu albüm “Yalnızlık Mevsimi”ne göre daha aydınlık, soft bir albümdü. Bu da grubun hayran kitlesinde artışa neden oldu. “Renklerin İçinde” şarkısı ilk klip şarkısı oldu ve daha önce “Sil Baştan” albümünde bulunan “Yanımda Sen Olmayınca” ve “Yıllar Sonra” şarkılarının yeni yorumlarına da klip çekildi. Grup konserlere Efes Dark sponsorluğunda çıktı ve şirket için özel bir single hazırladı.

Yeni Kargo

Kargo Grubu yetkili menajeri, 2003’te grup yeni çalışmalar için bir araya gelme kararı aldı ancak grubun söz yazarı Mehmet Şenol Şişli, diğer grup elemanları tarafından gruba dahil edilmedi. Grup 4 kişiyle yoluna devam etmeyi seçti. 2004’te Ateş ve Su albümü ile geri döndüler. Albümün tek klibi “Ateş ve Su” şarkısına çekildi. Albüm ticari anlamda büyük bir başarı kazanmasa da grubun hayranları tarafından beğenildi. Grup 2005’te Yıldızların Altında adlı cover albümlerini yayınladı. Albümde “Ateş ve Su” albümünden üç şarkının remixleri de bulunmaktaydı. “Yıldızların Altında” ve “Sen Ağlama” şarkılarına klip çeken grup sıkı hayranlarını tatmin etmese de genel anlamda başarılı bulundu.

Kargo Grubu konser sahne bütçesi, Grubun solisti Koray Candemir ve klavyecisi Serkan Çeliköz tarafından Aralık 2008 tarihinde yapılan açıklamada[1] bu iki üyenin artık grupta yer almadığı ilan edilmiştir. Bu açıklamanın ardından grubun gitaristi ve kurucu üyelerinden biri olan Selim Öztürk tarafından bas gitarist Mehmet Şenol Şişli’nin gruba uzun bir aradan sonra tekrar dahil olduğu ilan edilmiştir. Grup 2010 yılında Mirkelam ile birlikte RRDP (Rakın Rol Disko Parti) isimli bir albüm yayınlamıştır. Bu projeden sonra 2011 yılında grup, Ozan Anlaş’ın Kargo’nun yeni solisti olduğunu açıklamış ve yollarına 3 kişi olarak (Ozan Anlaş, Selim Öztürk ve Burak Karataş) devam edeceklerini duyurmuşlardır.

Kargo Grubu Yetkili Menajeri

Kargo Grubu Menajerlik

Kargo Grubu Menajeri

Kargo Grubu Konser İletişim

Kargo Grubu İletişim Telefonu

Not : Firmamız Kargo Grubu ile sadece konser organizasyonlarında booking olarak çalışmakta olup, konser organizasyonları haricinde hiçbir şekilde sanatçı ile bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, şarkı sözü, yardım vs. gibi konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Ensey Ajans Organizasyon & Menajerlik Hiz..

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 50 

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Selçuklar Sok. Yapı Kredi Blokları No :6/1  Etiler

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail :

  • info@enseyajans.com 
  • enseyajans@gmail.com
  • ajansensey@gmail.com

Web Adres :

  • www.enseyajans.com

  • www.enseyorganizasyon.com
  • www.sanatciiletisim.com

  • www.sanatcimenejerlik.com

  • www.guncelsanatcifiyatlistesi.com

  • www.sanatcifiyatlistesi.net

  • www.sanatcifiyati.net
TIKLA ARA - 05412323050