Please enter your username and email address. Get new password
Şimdi Kaydol
x

Baba Zula

Baba Zula Grubu Konser Organizasyon Sahne Bütçesi, Fiyatı Etkinlik Menajeri Telefonu 05412323050-05415727448-02123432355

Baba Zula Biyografi.
Baba Zula 1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar ritm makinaları oyuncaklar) Murat Ertel (saz ve telli çalgılar ses) Emre Onel (darbuka sampler ses) tarafından Istanbul’da kuruldu. 2002 yılında Oya Erkaya’nın (bas) gruba dahil olmasıyla grup son halini aldı.  Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup değişik bir tını yaratarak Türk Halk Müziği’ne yepyeni bir soluk getirmiştir. Kayıdı alınan doğal seslerin çalınan akustik ve elektrikli geleneksel ve modern müzik aletlerinin çeşitli elektronik efektlerle zenginleştirilmesi Baba Zula müziği’nin temelini oluşturmaktadır. 
Baba Zula Menajer Telefonu, Baba Zula Müziği oluşturan tema makam usul ve ses gibi öğelerden biri veya birkaçının kayıt ve prova yoluyla belirlenmesi ile doğaçlama yapmaya başlayan grup bu yöntemi “Saptanmış Doğaçlama” kavramı altındagörselliğe de özel bir önem vererek konser film tiyatro ve albümlerine taşımıştır.  Canlı etkinliklerde çekirdek kadroya eklenen elemanlar tarafından hazırlanan video dia ve film gibi unsurların kullanımına da ağırlık vermektedir. 
Baba Zula Menajeri Kim?, Baba Zula İlk albüm ve konserlerinden itibaren müzisyen ve oyunculara konuk sanatçı olarak yer vermeyi benimseyen gruba Trakya’lı Selim Sesler (klarnet ustası) Kanada’lı Brenna Mccrimmon (Rumeli türkücüsü) Fahrettin Aykut (davulcu) Tuncel Kurtiz (sinema ve tiyatro sanatçısı) Ahmet Uğurlu (sinema ve tiyatro sanatçısı) San Fransisco’lu Ralph Carney (saksofoncu) ve diva Semiha Berksoy (Türkiye’nin ilk bayan opera sanatçısı ressam) gibi ünlü sanatçılar da katılmıştır. 
Baba Zula Menajerlik Telefonu, Baba Zula Derviş Zaim’in arabaları çalıp sonra tekrar yerlerine koyan ve daha sonra bir tavus kuşuna aşık olan araba hırsızının öyküsünü anlattığı ilk filmine yaptıkları özgün müziklerden oluşan ” Tabutta Rövaşata” (Ada Müzik) adlı ilk albümlerini 1996 yılında kaydettiler.  Film ile aynı adı taşıyan albümde oyunculardan Ahmet UğurluTuncel Kurtiz ve Ayşen Aydemir’in seslerinin yer aldığı dört şarkı da bulunmaktadır. Baba Zula Antoine de Saint Exupery’nin “Küçük Prens” Arnold Lobel’in “Kurbağa Öyküleri” ve Perihan Mağden’in “Mutfak Kazaları” isimli tiyatro oyuncuları için yaptığı müziklerin toplandığı “3 Oyundan 17 Müzik” (Doublemoon) adlı albümünü 1999 yılında çıkartmıştır. 
Baba Zula Yetkili Menajeri Telefonu, Baba Zula Bu albümde pek çok sanatçının yanında Ralph CarneyBrenna Mccrimmon ve Selim Sesler de konuk sanatçı olarak yer almıştır. 2001 yılında Ahmet Çadırcı’nin yönetmenliğini yaptığı seks filmleri gösteren bir sinemanın makinistinin eski bir porno yıldızına olan tutkusunun öyküsünü anlatan “Renkli Türkçe” isimli filmini müzikleyen grup Türkiye haricinde İngiltere ve Makedonya’da da konserler vermiştir. Topluluk Haziran 2002’de Efes Pilsen Summer Festivali “One Summer in Love”da Manu Chao konserini açtı. 

Baba Zula Grubunun Menajeri Kim?, Baba Zula elemanları Levent Akman ve Murat Ertel 6 ve 8 Aralık 2002 tarihlerinde Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşen Akdeniz Film Festivali’nde Gerald Doecke ve Norbert Jorzik adlı iki alman müzisyenle konser verdiler. 27 Ocak 2003’te sonuçları açıklanan Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Türk Sineması 2002 ödüllerinde “En İyi Müzik” ödülüne Ümit Ünal’ın “Dokuz” adlı filmine yaptıkları müzikleriyle Baba Zula elemanları Emre OnelMurat Ertel ve Levent Akman’ın diğer grubu Zen layık görüldü. 
Baba Zula grubu yetkili menajerlik telefonu, Baba Zula’nın yeni albümü “Ruhani Oyun Havaları” ise Mayıs’da çıktı. Albümün miksajı ise Massive Attack The Orb Lee Perry gibi isimlerle çalışan İngiliz yapımcı ve müzisyen Mad Professor’a (a.k.a Neil Fraser) ait. 

Baba Zula Yetkili Menajerlik

Baba Zula Menajeri

Baba Zula İletişim Telefonu

Baba Zula Grubu Menajerlik

Not : Firmamız Baba Zula Grubu ile sadece konser organizasyonlarında booking olarak çalışmakta olup, konser organizasyonları haricinde hiçbir şekilde sanatçı ile bağlantımız olmamakla birlikte lütfen beste, şarkı sözü, yardım vs. gibi konular ile tarafımız ile iletişime geçmemenizi rica ederiz.

Ensey Ajans Organizasyon & Menajerlik Hiz..

Genel Koordinatör :Alaattin OCAK  Gsm : 0541 232 30 50 

Yetkili Mdr. : Zübeyde AZGUN Gsm : 0541 572 74 48

Adres : Akat Mah. Selçuklar Sok. Yapı Kredi Blokları No :6/1  Etiler

Beşiktaş – İSTANBUL

Tel & Fax : 0212 343 23 55

E – mail :

  • info@enseyajans.com 
  • enseyajans@gmail.com
  • ajansensey@gmail.com

Web Adres :

  • www.enseyajans.com

  • www.enseyorganizasyon.com
  • www.sanatciiletisim.com

  • www.sanatcimenejerlik.com

  • www.guncelsanatcifiyatlistesi.com

  • www.sanatcifiyatlistesi.net

  • www.sanatcifiyati.net
TIKLA ARA - 05412323050